Reklama
  • Czwartek, 22 września 2016 (13:00)

    M jak miłość. Co nas czeka po wakacjach?

Rogowski wyzna byłej żonie, iż czuje się odpowiedzialny za to, że naraził ją i ich córkę na traumatyczne przeżycia...

Informacja o tym, dlaczego Bilski (Zbigniew Stryj) został aresztowany, wstrząśnie Marią (Małgorzata Pieńkowska). Rogowska nie będzie chciała uwierzyć, że mężczyzna, z którym się związała, jest oskarżony o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej i działalność na szkodę skarbu państwa. Prawdziwy szok przeżyje jednak dopiero wtedy, gdy do drzwi jej mieszkania zapuka policja...

Urzędowa wizyta

Reklama

– Mamy postanowienie prokuratora o przeszukaniu mieszkania – poinformuje Marię podkomisarz Jacek Bloch (Michał Kasprzak), kiedy pewnego wieczoru zjawi się u niej w towarzystwie drugiego policjanta (Michał Winiarski). Rogowska zblednie, bez słowa cofnie się od drzwi i prześledzi wzrokiem treść pisma, które pokaże jej funkcjonariusz. – Mogę zadzwonić? – zapyta cicho, dodając, że miała właśnie odebrać córkę ze szkoły i musi zawiadomić ojca dziewczynki o tym, co się stało.

– Zawieź ją do Kingi, wieczorem ją odbiorę... – powie do słuchawki, gdy dodzwoni się do Artura (Robert Moskwa). – I gdybyś potem mógł do mnie przyjechać, bo widzisz, jest tu policja... z nakazem przeszukania – wyszepcze łamiącym się głosem. Tymczasem podkomisarz i jego partner rozpoczną rewizję, nie informując nawet Marysi, czego szukają. Dopiero po ich wyjściu Rogowska uzmysłowi sobie, że wybebeszyli wszystkie szuflady, a wyciągnięte z nich dokumenty zostawili na podłodze na środku salonu.

Nie możesz tu zostać!

Artur zastanie byłą żonę siedzącą bezradnie na dywanie i próbującą uporządkować porozrzucane po całym pokoju papiery. – Tak mi przykro... – zacznie. – Tym bardziej że to w dużej mierze moja wina – powie po chwili. Marysia stwierdzi, że nie rozumie jego słów. – Gdybym cię nie zostawił, nie byłoby tego wszystkiego, a ty i Basia nie byłybyście narażone na takie przeżycia – usłyszy.

Rogowski zaproponuje, by Maria z córką przeniosły się do niego albo poprosiły o gościnę Piotrka (Marcin Mroczek) lub Martę (Dominika Ostałowska). – Tu na pewno nie możesz zostać – zawyrokuje. Czy Rogowska zgodzi się wynieść z własnego mieszkania do czasu, aż sprawa Bilskiego zostanie wyjaśniona?

a.im.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.