Reklama
  • Piątek, 22 lipca 2016 (11:00)

    M jak miłość. Co w następnych odcinakach?

Reklama

Basia wygra konkurs

Tuż przed szkolnym konkursem pianistycznym Basię (Gabrysia Raczyńska) dopadnie wielka trema. – Nie mam szans, wygłupię się i tyle – oznajmi zniechęcona mamie, ale Ala (Olga Frycz) wytłumaczy jej, że nie może się poddać. – Wierzę w ciebie! – stwierdzi Zduńska. Basia jednak wcale nie będzie pewna, czy powinna wziąć udział w konkursie, zwłaszcza że jej dziadek miał właśnie wypadek i nie przyjdzie posłuchać, jak gra. Dziewczynka odwiedzi Stefana (Zbigniew Waleryś) w szpitalu.

– Jednak wystartuję, dziadek mnie przekonał – powie później Pawłowi (Rafał Mroczek). W sali koncertowej okaże się, że Basia nie ma sobie równych! Młodziutka pianistka zagra świetnie i wygra konkurs, a Stefan będzie z niej bardzo dumny.

Niezapowiedziana wizyta

Kiedy do domu Mostowiaków zapuka Majowa (Grażyna Strachota), Barbara (Teresa Lipowska) będzie akurat podejmować kolacją Zarzycką (Jowita Budnik). – Byłam w okolicy i nie mogłam sobie odmówić spotkania z wnuczką – powie Katarzyna. – To nie jest najlepszy moment – usłyszy od Natalki (Marcjanna Lelek), ale nie da za wygraną i będzie nalegać, by zobaczyć Hanię.

– Mała jest przeziębiona i Natalka nie chce jej budzić, to chyba oczywiste? – wtrąci się Zarzycka. – A kim pani jest? – zapyta Majowa. Teresa pośle jej rozbrajający uśmiech i speszy nieproszonego gościa długim spojrzeniem prosto w oczy. Czy babcia Hani zrozumie wreszcie, że nie jest mile widziana w Grabinie, a jeśli chce odwiedzić wnuczkę, powinna wcześniej się zapowiedzieć?

Przyjazd krewnej Izy

Marcina (Mikołaj Roznerski) bardzo zaniepokoi nieoczekiwany telefon od ciotki Izy (Anna Tomaszewska). – Nie wiem, co zrobić i dlatego postanowiłam, że zadzwonię do pana – powie Chodakowskiemu kobieta i zrelacjonuje, co się jej ostatnio przydarzyło. Wyzna, że odwiedził ją młody prawnik i wypytywał o ojca Izy.

– Był uprzejmy, ale bardzo dociekliwy – zakończy. Marcin, któremu Lewińska opowiedziała o tym, że jej ojciec przed laty spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia, od razu skojarzy, że chodzi właśnie o tę sprawę. Obieca ciotce Izy, że skontaktuje się z prawnikiem, z którym rozmawiała. Kiedy wybierze zostawiony przez nią numer telefonu, połączy się z... Piotrkiem Zduńskim (Marcin Mroczek).

Olga nie odpuści!

Fakt, że Piotrek (Marcin Mroczek) nie widzi świata poza swoją żoną, wcale nie zrazi Olgi (Katarzyna Grabowska), która – zauroczona Zduńskim – nie będzie miała zamiaru mu odpuścić. Widząc, że na Piotrze żadnego wrażenia nie robią ani zalotne spojrzenia, ani ukradkiem posyłane mu buziaki, ani czułe słówka, jeszcze bardziej zapragnie zdobyć jego uwagę i... serce.

Nawet Górecki (Wojciech Wysocki) będzie zdziwiony, że Zduński potrafi ze stoickim spokojem znosić kolejne wariactwa jego córki! – Obiecuję panu, że w końcu się za nią wezmę! – powie Piotrowi, ale ten uda, że nie ma zielonego pojęcia, o co mu chodzi. Olga tymczasem zacznie wprowadzać w życie swój plan uwiedzenia męża Kingi (Katarzyna Cichopek). Czy dopnie swego i Zduński wpadnie w zastawione przez nią sidła?

Świat Seriali

Zobacz również

  • Blisko tragedii Już przed rozmową z Izą (Adriana Kalska) Górecki (Wojciech Wysocki) bardzo źle się poczuje. Podczas spotkania z dziewczyną, przez ojca której zginęła przed laty ukochana żona... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.