Reklama
  • Piątek, 12 sierpnia 2016 (13:05)

    M jak miłość. Praca w policji stanie się największym marzeniem Natalki

Odc. 1233. Ojciec Jerzego uzna, że nie powinien zwalać się Zduńskim na głowę.

Reklama

Awans Agnieszki

Tomek (Andrzej Młynarczyk) będzie pierwszą osobą, która zadzwoni do Agnieszki (Magdalena Walach), by pogratulować jej awansu. – Właśnie się dowiedziałem, że przechodzisz do Prokuratury Krajowej, do Departamentu Współpracy Międzynarodowej! Brawo! – powie, nie kryjąc, że jest bardzo dumny z Olszewskiej.

– To naprawdę duża rzecz – doda po chwili, zadowolony, że przełożeni w końcu docenili matkę jego malutkiej córeczki. Agnieszka zaproponuje Chodakowskiemu, by razem z Joanną (Barbara Kurdej-Szatan) przyszedł do niej na lampkę szampana. – Oblejemy mój awans i zjemy późny obiad. Zamówię sushi – obieca. – Przekonałaś mnie – stwierdzi Tomek, choć wcale nie będzie pewny, czy uda mu się namówić Joasię, by mu towarzyszyła...

Nietypowa prośba

Może pan jeszcze raz włożyć czapkę szofera? – niespodziewanie zapyta Piotra (Marcin Mroczek) Górecki (Wojciech Wysocki), po czym wytłumaczy Zduńskiemu, że musi szybko sfinalizować zakup udziałów w firmie zajmującej się połowami dalekomorskimi.

– Czuję, że chcą mnie wsadzić na minę – powie, pokazując aneks do umowy, który właśnie dostał. Piotr zgodzi się udawać kierowcę i przysłuchiwać rozmowie, jaką Górecki ma odbyć z prawnikiem w drodze do Gdańska.

Okaże się, że biznesmen miał rację i zabezpieczenie transakcji zapisane w aneksie wcale nie gwarantuje – co uświadomi mu Piotrek – że w razie problemów, odzyska pieniądze. – Jeśli podpiszę umowę, to jeden procent zysku z całej transakcji będzie dla pana – obieca Zduńskiemu szef.

Stefan nie chce do Grabiny!

Basia (Gabrysia Raczyńska) bardzo się ucieszy na wieść, że Ala (Olga Frycz) zaproponowała Stefanowi (Zbigniew Waleryś), by po wyjściu ze szpitala zamieszkał u nich. Dziadek dziewczynki zdecyduje jednak, że nie przeniesie się do Zduńskich.

– Radzę sobie, przychodzi do mnie pani, która sprząta i robi mi zakupy, nie będę się wam zwalać na głowę – powie. – My już wszystko przygotowaliśmy na twój przyjazd – zacznie przekonywać go Basia, nie kryjąc rozczarowania. – To naprawdę nie ma sensu – usłyszy w odpowiedzi.

– Twój dziadek jest bardzo uparty, ale przecież nie zabierzemy go siłą – Ala w końcu da za wygraną, ale jej córka postawi sobie za punkt honoru nakłonić Stefana, żeby zmienił zdanie, bo odmawiając przyjazdu do Grabiny, robi jej wielką przykrość.

Sekretny plan

Natalka (Marcjanna Lelek) tak bardzo zapali się do pomysłu, by zostać policjantką, że w tajemnicy przez wszystkimi spotka się z Popławskim (Sławomir Holland) i zapyta, czy da jej pracę na lipnickim posterunku, którym kieruje. – Jeśli o mnie chodzi, mogłabyś zacząć nawet od jutra – usłyszy od Staszka. Dowie się jednak, że są procedury, których po prostu nie da się ominąć.

– Praca w policji to ciężki kawałek chleba, zastanów się jeszcze – powie jej Popławski, ale to nie zniechęci Natalki. Dziewczyna postanowi przystąpić do egzaminów do Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Kiedy oznajmi swoją decyzję Markowi (Kacper Kuszewski), ten wprost zapyta, co będzie, jeśli za rok znowu zmieni zdanie. Czy Mostowiak przekona ją, by zrezygnowała ze swoich planów?

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.